הפרעות שינה בהריון

כמעט כל הריוניות סובלת מהפרעות שינה, אשר ברוב המקרים הולכות ומתגברות עם הכניסה לטרימסטר השלישי. אז מה הם הגורמים לכך וכיצד ניתן להקל על המצב בכדי לשמור על שנת לילה רציפה? כל התשובות מחכות לך בפנים.

 תשעת חודשי ההיריון נחשבים לתקופה מרגשת במיוחד אך גם מלאת אתגרים, במיוחד בפן הפיזיולוגי. גופך עובר שינויים רבים אשר נותנים את אותותיהם לא אחת ומופיעים בדמות תופעות לוואי שונות. מצרבות ותשישות ועד התכווצויות שרירים. אחת התופעות הבולטות במיוחד במהלך ההיריון היא נדודי השינה והפרעות שינה הנגרמות בעקבות סיבות שונות. הנה כמה מהגורמים לכך:
כמעט כל הריוניות סובלת מהפרעות שינה, אשר ברוב המקרים הולכות ומתגברות עם הכניסה לטרימסטר השלישי. אז מה הם הגורמים לכך וכיצד ניתן להקל על המצב בכדי לשמור על שנת לילה רציפה? כל התשובות מחכות לך בפנים.

סיוטים וביעותי לילה – הריוניות רבות מדווחות על חלומות רעים, המופיעים בעקבות השינויים הנפשיים וההורמונליים המאפיינים תקופה זו. מה ניתן לעשות: לנסות ולהוריד את מפלס הלחץ והחרדה ככל הניתן, לבצע תרגילי הרפיה ודמיון מודרך שיאפשרו לך להירגע לפני זמן השינה. כמו כן, מומלץ להתנתק ממסכים לפחות כשעה לפני הכניסה למיטה.

צרבות – אחת מתופעות הלוואי הידועות לשמצה אותן חווה כמעט כל הריונית. עם הכניסה לחודשי הריון מתקדמים, הרחם גדל ויוצר לחץ הדוחף את הקיבה מעלה. עקב כך מיצי הקיבה עולים במעלה הוושט ויוצרים תחושת צריבה. הצרבות המרובות גורמות ליקיצות במהלך הלילה ומפריעות למהלך שינה תקין. מה ניתן לעשות: ליטול טבליות נוגדות צרבת דוגמת טאמס או תרופות מרשם למניעת צרבת, כמובן לאחר התייעצות עם הרופא המטפל.

הבטן הגדלה מפריעה במציאת תנוחה מתאימה לשינה -  עם התקדמות ההיריון הבטן ההולכת וגדלה יוצרת הפרעה פיזית במהלך השינה ומונעת מהאם לישון על הבטן. מה ניתן לעשות: להיעזר בכרית הריון ייעודית המאפשרת למצוא תנוחה נוחה לשינה.

ליהנות משנת לילה רצופה, בדיוק איך שנוח לך!
אמא יקרה, הכירי את קואליטה KOALITA cozy innovations 
מותג הפועל מאז 2018 ומתמחה בפתרונות שינה עבור הריוניות. מוצר הדגל שלנו הוא כרית ההיריון וההנקה ®
MoonLove (מדגם רשום ברשות הפטנטים). מדובר בכרית ייחודית בעלת עיצוב חדשני המותאם למספר מצבי שימוש. הכרית מספקת תמיכה במהלך השינה להריוניות ולאחר מכן מתאימה לשימוש ככרית הנקה, כפוף לפעוטות ועוד. המוצר פותח מתוך רצון לספק פתרון שינה נוח המונע כאבי גב ותחושת חוסר נוחות כללית במהלך תקופת ההיריון ובד בבד לאפשר פתרון אופטימלי להנקה. הכרית מעוצבת בקו נקי ומודרני שישתלב בהרמוניה בכל אזור בבית וילווה אותך בתקופות החיים השונות והמרגשות שעתידות להגיע.  

3 ב- 1: כרית הריון והנקה חדשנית שמאפשרת התאמה אישית ומדויקת לגוף שלך בכל שלב בהריון ובהנקה. מסייעת לאלפי נשים בישראל לישון טוב יותר בהריון ולהיניק בנוחות ובידיים חופשיות. בעלת לחצניות שנסגרות ויוצרות פוף מפנק לבייבי שלך. בתמונה אישה שוכבת בחיבוק עם כרית הריון MoonLove של קואליטה
נכתב ע"י אולי מור, אמא ל- 4, ערה.
*המאמר לא נכתב ע"י אשת מקצוע. ככל שעולה הצורך - תמיד כדאי להתייעץ עם אשת מקצוע מוסמכת.
x

#{title}

#{text}

#{price}